Apple mağaza ve ofislerinde corona virüsü önlemi!

Çin’de yayılan ve birçok şehri etkisi altına alan Corona virüsü, şirketleri de etkilemeye başladı. Google gibi birçok şirket, Çin mağazalarını ve ofislerini geçici süreyle kapatma kararı almıştı. Virüsün daha fazla yayılmasını istemeyen şirketler, çalışanlarının can sağlığı için geçici olarak faaliyetlerini durduruyor. Son gelen habere göre, Apple Corona virüsü için mağazalarını kapatma kararı aldı. Sürecin nasıl işleyeceği ise merak konusu.

Apple Corona virüsü sebebiyle mağazalarını kapatma kararı aldı

Apple bu sabah, Çin üzerinde bulunan bütün mağazalarını ve şirket ofislerini kapatma kararı aldığını duyurdu. Corona virüsü sebebiyle ihtiyatlı davranmaları gerektiğini söyleyen şirket, çalışanların can sağlığını korumak amaçlı kararı uygulamaya başladı. Sağlık uzmanlarının en son tavsiyelerini uyduklarını söyleyen şirket için faaliyetler geçici olarak durdu.

Salgın süresince, Apple ürünlerini internet yoluyla almak mümkün olacak. Şirket, internet üzerinden sipariş veren müşterilere ürünlerinin ulaştırılacağını da belirtti. Kargo durumları hakkında ise henüz bir bilgi yok. Sipariş verilen ürünler normal dağıtım ile mi ulaştırılacak yoksa dağıtım süreleri uzayacak mı bilinmiyor.

3 aylık kazanç durumunu Corona virüsüne göre belirleyen Apple, olası düşüşleri hesaba katmış durumda. Virüsü “son zamanlarda ortaya çıkan bir halk sağlığı durumu” olarak nitelendiren Apple, Çin için beklenen gelir aralığını daha geniş tutmuş durumda.

9 Şubat tarihine kadar faaliyetlerini erteleyen Apple, duruma göre bu tarihi daha ileri bir zamana taşıyabilir.

Kaynak
SDN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu