İnegöl’de 59 bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşayacak

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, 4 bin 838 okul öncesi, 20 bin 998 ilkokul, 19 bin 647 ortaokul ve 14 bin 46 lise öğrencisi olmak üzere, İnegöl’de toplam 59 bin 626 öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını ifade etti.

İnegöl Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, İnegöl genelinde toplam 59 bin 626 öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doğru, şu ifadeleri kullandı:

“Bir karne dönemini daha hep birlikte icra edeceğiz. Benim öncelikle velilerden taleplerim var. Her anne baba evladının başarılı olmasını bekler. Okulunda başarı anlamında çok üst seviyelerde olmasını bekler. Bu nedenle de hep yüksek beklenti içinde çocuklarına baskı uygulayabilir. Karne heyecanı yaşayan çocuklarımızın hepsi beklenilen performansı sergileyememiş olabilir. Beklentinin çok çok altında da kalmış olabilir. Ama bunlar telafisi olabilecek şeyler. Bu nedenle telafisi olacak şeyler üzerinden, çocukların üzerinde telafisi olmayacak izler bırakmayalım. Psikolojik olarak onları yıpratmayalım”

Öğrenci sayıları hakkında bilgi veren doğru, konuşmalarını şu ifadelerle tamamladı:

“İlçemiz İnegöl’de 4 bin 838 okul öncesi, 20 bin 998 ilkokul, 19 bin 647 ortaokul ve 14 bin 46 lise olmak üzere toplam 59 bin 626 öğrencimiz karnesini alacak. Ben başarılı öğrencilerimizi kutluyor, aynı zamanda istediği notları alamayan öğrencilerimizin de performanslarını yükseltmek için gayretli olmalarını diliyorum”

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu