Kombi Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Evler ve iş yerleri başta olmak üzere çeşitli yaşam alanlarında ısınma ihtiyaçlarını karşılayan özel sistemlere sahip olan kombilerin verimliliğini artıran unsurlardan biri de düzenli aralıklarla yapılması gereken temizleme işlemleridir. Kombi temizliği ısı kaybını önleme açısından da son derece önemli bir avantaj sağlar.

Uzun süreli kullanımlarda kombide kireç, toz ve tortular birikebilir ve tıkanıklara sebep olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için kombilerinizin bakımlarının ve temizliğinin belirli aralıklarla yapılması gerekir.

Zaman içinde biriken kireç ve tortuların meydana getirebileceği çamurlaşma, kombi tesisatında arızalara neden olabilir. Kombi türü farketmeksizin mutlaka düzenli olarak temizleme işleminin yapılması, güvenli bir kullanım imkanı sağlar. Kombi temizliğinin alanında profesyonel olan uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Kombi temizliğinin yanı sıra radyatör peteklerinin temizliği de ısı kaybının önüne geçebilmenize yardımcı olur.

Siz de kombinizin etkili bir şekilde çalışabilmesi için İnegöl Kombi Servis Hizmetleri bakım ve teknik destek hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kombi Temizliği Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi ve petek temizliği için özel olarak tasarlanan cihazlar bulunur. Bu cihazlar sayesinde kombinizi ve radyatörlerinizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ancak kombinizin temizliğini daha detaylı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız uzmanlardan yardım almalısınız. Kombi temizliği yapmadan önce mutlaka kombinin kapalı olduğundan emin olmalısınız.

İşlem sırasında aynı zamanda su vanalarının da kapalı durumda olması gerekmektedir. Radyatörlerin su giriş ve çıkış vanalarını da kapalı konuma getirdikten sonra güvenli bir şekilde temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Kombi ve petek temizleme makineleri yüksek basınçlı su yardımıyla kombinin ve radyatörlerin içerisinde biriken tortu ve kirecin temizlenmesini sağlar. Makineler kirli suyu dışarıya aktararak kombilerin ve peteklerin hijyenik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Temizleme işleminin ardından kombinizi güvenle kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için  BURSA KOMBİ SERVİSLERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu